Zalehlé uši bez bolesti

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Trápí vás zalehlé uši a nevíte co s tím? Zalehlé uši neprovází žádná bolest ani jiné zdravotní komplikace? Existuje snadná pomoc, která ve většině případů zabírá.

tahání za uši holčičkuKaždý se někdy v životě setkal s tím, že mu zalehlo ucho. Stává se to při koupání nebo při různém nachlazení či chřipce. Někdy ale může ucho zalehnout z ničeho nic, samo od sebe. Určitě jste si našli nějaké triky, které vám pomáhají. Například vysmrkat se a pak zacpat nos a zatlačit vzduch do uší. Někdy to zabere, někdy ne. Jiní různě naklání hlavu na stranu, otevírají pusu apod. Velmi oblíbenou domácí metodou je také zívání.

Existuje šikovný trik, jak se zalehlého ucha nebo uší zbavit, bez nutnosti návštěvy lékaře. Ale pozor, tento postup určitě nezabere v případě, že je zalehlé ucho z důvodu infekce nebo jiné nemoci.

Jak se zbavit pocitu zalehlého ucha?

Tak tedy. Stačí zajít do lékárny a koupit si injekční stříkačku. V ideálním případě stříkačku bez jehly. Pokud je součástí balení, určitě ji v žádném případě nenasazujte. Stoupněte si před umyvadlo a naplňte injekční stříkačku vlažnou vodou – znovu upozorňuji, v žádném případě nemějte nasazenou jehlu. Voda nemá být úplně studená, ale zároveň by neměla být tak vřelá, aby vás v uchu popálila. Strčte si injekční stříkačku co nejvíce do zvukovodu – samozřejmě tak, abyste se nezranili. A injekční stříkačku pod mírným tlakem vypusťte do ucha. Nemusíte se bát vyššího tlaku, ale samozřejmě v mezích rozumu. Tento postup několikrát opakujte, dokud z ucha nevyteče ušní maz. Není to žádný estetický zážitek, ale skutečně to pomůže.

Zalehlé ucho a bolest

ucho ženy s náušnicíV případě, že zalehlé ucho provází bolest, výše uvedený postup určitě neaplikujte. Pokud se jedná o zalehlé uši při běžném nachlazení, chřipce nebo rýmě, můžete zkusit další domácí způsob léčení. Lehněte si na bok a do ucha, které směřuje vzhůru nalijte alpu, peroxid vodíku nebo nosní kapky. Nechte je tam chvíli působit a poté do ručníku obsah ucha vylijte. Většinou se dostaví pocit úlevy. V případě potřeby lze tento postup několikrát opakovat.

Určitě se ale nejedná o návod na vyléčení zánětů a infekcí uší, to raději nechte na vašeho odborného lékaře. V případě, že pocit zalehlého ucha a bolest přetrvává, vždy je na místě co nejdříve navštívit lékaře.

 

 

Sdílet.

Zanechat odpověď