Bolest zad vystřelující do břicha

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bolesti břicha jsou velmi nespecifické zdravotní komplikace a můžou znamenat řadu zdravotních problémů. Častým viníkem různých bolestí je páteř, tedy hlavně nervy a obratle, jimiž je tvořená.

Lidé stěžující si na bolest zad vystřelující do břicha většinou uvádějí celou řadu nespecifických příznaků. Různé bolest v podbřišku, bodavé bolesti kolem pupku, bolesti pod žebry. Bolest se často stěhuje.

Možných příčin je celá řada. Od degenerativních chorob páteře (především při skolióze, problémech s ploténkami, …) přes onemocnění trávícího ústrojů. Před rozhodnutím, kterého lékaře navštívit, je dobré vypozorovat, zda jsou bolesti pravidelné či nepravidelné, zda se objevují po nějakém jídle nebo například při nějakém pohybu.

fitness žena zádaV každém případě stojí za to pravidelně cvičit a zpevňovat svalstvo břicha i zad. Pokud vám to bolest nedovolí, je zcela na místě navštívit svého obecného lékaře, aby vás co nejdříve doporučil na vyšetření.

Jako při každém onemocnění, i při různých bolestech zad či břicha, je nejlepší těmto problémům předcházet. A to buď zdravou, pravidelnou a kvalitní stravou nebo cvičením. V ideálním případě oběma způsoby.

Přeji šťastný spokojený život bez bolesti.

 

 

Sdílet.

Zanechat odpověď