Bolest za uchem

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bolest za uchem může mít celou řadu různorodých příčin. Některé diagnózy budete možná považovat za hodně nepravděpodobné.

Bolest za ušima od kašle

Bolest za uchem v průběhu nebo po nemoci je poměrně běžná záležitost. Určitě si vzpomenete, že jste se někdy v životě smáli tolik, že vás až bolelo za ušima (nebo aspoň některé z vás). Stejné svaly jsou namáhány také při kašli. Pokud jste tedy prodělali chřipku, angínu nebo jiné onemocnění plic, je možné, že bolest za ušima či uchem může být způsobena namáhavým kašlem. Může se však jednat také o problém dutin. V takovém případě je na místě neváhat s návštěvou lékaře ORL.


Bolest za uchem od krční páteře

Viníkem bolesti za uchem nebo ušima může být také krční páteř. Stojí za zvážení začít pravidelné cvičení krční páteře, aby se tento původ vyloučil. Pokud při otáčení hlavou pociťujete právě v tom místě bolesti svalového charakteru, páteř je nejspíš viníkem. Nelze však než doporučit návštěvu lékaře, aby bolest odborně posoudil a vyšetřil.

ucho mužeBolest za uchem zánětlivého původu

Průvodním jevem zánětu je bolest, zarudlá kůže a zvýšena teplota bolestivého místa. Za ušima může docházet k zánětům:

Zanícená uzlinka

Za ušima se nachází uzliny. Pokud se do nich dostane zánět, může být průvodním jevem bolest za uchem. Zánět a zvětšení uzliny se může projevit také vznikem boule či bouličky za uchem. Zvětšená uzlina funguje jako indikátor zánětu, který se v dané oblasti může nacházet.

Zánět nervu

Příčinou bolesti za uchem může být i tzv neuralgie. Tedy bolest způsobená zánětem nervů.

Bolest za uchem související s dutinou ústní

Bolestí za uchem se může projevit také růst zubu moudrosti nebo různé komplikace s ním spojené. Kaz, obnažený krček, zánět nervu apod. Bolesti tak můžou vystřelovat a lze je pociťovat až za uchem. Při bolesti za uchem je také možné, že se jedná o problém čelistního kloubu.

Jako léčbu lze zvolit různé masti nebo prášky proti bolesti, ale pokud bolest neustupuje, je třeba návštěva lékaře.

 

 

Sdílet.

Zanechat odpověď