Bolest v pravém boku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bolest v pravém boku je poměrně častá bolest, na kterou si lidé stěžují. Většinou sama po čase odezní, ale v některých případech může indikovat vážný zdravotní problém.

V pravém boku se nachází řada orgánů – žlučník, slinivka a  pravá ledvina. Onemocnění těchto orgánů může bolesti v pravém boku způsobovat, ale může jít také o problém vycházející od páteře. Praktický lékař se vás bude ptát, čím se bolesti provokují – zda jídlem, pohybem, při nádechu nebo naopak v sedě či v leže. Podmínky, za jakých se tyto bolesti projevují jsou velmi důležité pro zjištění příčin.

Bolest v pravém boku bývá také podnětem k vyšetření slepého střeva. To zejména v případě, kdy jsou bolesti v pravém boku doprovázeny také problémy se zažívacím ústrojím.

trénink tai chi u mořePřevládají však případy, kdy jsou bolesti v pravém boku vyvolané problémy s páteří. Neurolog většinou předepíše prášky na tlumení bolesti a předepíše rehabilitace. Nejčastěji jsou doporučovány specifické cviky s gymnastickým míčem nebo cviky známé například z jógy.

Pokud máte sedavé zaměstnání, mělo by být pravidelné cvičení povinností. Řadě bolestem a onemocněním pohybového ústrojí se dá pravidelným cvičením dobře předcházet. V každém případě bolesti v boku nepodceňujte a raději si vše ověřte u svého lékaře.

 

 

Sdílet.

Zanechat odpověď