Bolest v krku v těhotenství

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jak léčit bolest v krku v těhotenství, tak abyste svému miminku neublížila? Co doporučují lékaři?

Bolest v krku při chřipce nebo nachlazení je poměrně obvyklý jev, kterým není třeba se znepokojovat. Jak ale takovou bolest krku léčit v období těhotenství, kdy může nevhodně zvolený lék ublížit plodu?

Nejprve je důležité si uvědomit, že jakákoli léčba chřipky či nachlazení, se zaměřuje spíše na tlumení příznaků, než na léčbu onemocnění samotného. Jakékoli přípravky, které lze zakoupit v lékárně spíše sráží teplotu a tlumí bolest, než že by léčili onemocnění samotné.

těhotná ženaVětšina lékařů doporučuje v období těhotenství různé pastilky nebo látky obsahují paracetamol (látka tlumící horečku a bolest) zcela vypustit. Naopak doporučují zvýšit konzumaci přirozeně se vyskytujícího vitamínu C (ovoce a zelenina) a pro tlumení příznaků pak vaření různých bylinkových čajů s medem. Nejlepší volbou je zázvorový čaj s citronem a medem, čaj z lipového květu nebo máty peprné. Tlumící účinek je podobný jako u běžně dostupných léčiv, ale bez nežádoucích vedlejších účinků nebo ohrožení plodu. Další možností je heřmánek.

Pozor! Šalvěj v žádném případě, může být pro plod nebezpečná.

Babské rady na bolest v krku v těhotenství

Pokud váš praktický lékař není příliš nakloněný přípravkům moderního farmaceutického průmysl, nejspíše vám doporučí některý z následujících postupů, jak bolest v krku tlumit.

Kloktání vody se solí nebo vincentky – může pomoci, ale oproti pořádnému čaji s citronem nebo medem je výsledek nesrovnatelný.

Tvarohový obklad nebo vlažný zábal – je možné, že vám zabere, ale není to nic zaručeného.

Česnek – namačkaný po malých lžičkách s chlebem nebo bez, může při opatrném dávkování opravdu pomoci. Všeho ale s mírou a opatrně.

Když bolest v krku neustává

Co když bolest v krku trvá déle než 5 dnů nebo se zhorší vaše dýchání či polykání? Ihned navštivte lékaře, pokud je nemoc bakteriálního původu, nasadí nejspíše antibiotika.

Pokud je však průběh nemoci vážnější,neváhejte s návštěvou lékaře nebo lékárníka a důkladně se doptejte a sami si ověřte, zda je daný přípravek vhodný pro těhotné. Pokud je bolest v krku vyvolána angínou, antibiotikům se nevyhnete.

Na závěr tedy – raději se co nejvíce vyhýbejte farmakům a volte tradičnější léčebné metody.

 

 

Sdílet.

Zanechat odpověď