Bolest pod žebry

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Žebra částečně nebo úplně zakrývají celou řadu orgánů. Proto může neurčitá bolest pod žebry znamenat celou řadu různých zdravotních problémů.

Lékařské ordinace jsou plné lidí, kteří si stěžují na určité i neurčité bolesti pod žebry. Vzhledem k tomu, že tento stav může být následkem celé řady diagnóz, podíváme se na některé možnosti.

Bolest pod žebry doprovázená trávícími obtížemi.

V případě, že je bolest pod žebry provázená problémy s trávením, lékař vám nejspíše předepíše kolonoskopii nebo jiné vyšetření. Vždy se bude rozhodovat na základě citlivosti vašeho břicha na různá tlaková místa (břicho vám prohmatá).

Bolest na pravé straně pod žebry

Bolest vpravo pod žebry nejspíše indikuje problém s žlučníkem nebo žlučovými cestami. Pokud je toto místo na pohmat citlivé a bolestivé, určitě je na místě navštívit lékaře.

Bolest pod žebry vzniklá blokádou obratlů

Poměrně časté jsou případy, kdy bolest pod žebry způsobila blokáda nějakého obratle. Tato bolest se nejvíce projevuje ve specifických polohách či pohybech. Pokud trpíte takovou bolestí, je na místě začít rehabilitovat – relaxační a stabilizační cviky. Pokud se bolesti zhoršují, je na čase navštívit lékaře.

 

 

Sdílet.

Zanechat odpověď