Bolest pod pravou lopatkou

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Neurčitá bolest pod pravou lopatkou trápí řadu lidí. Většinou se jedná o problém pohybového ústrojí a držení těla, ale může se jednat i o vážnější zdravotní komplikace.

V případě, že bolest pod pravou lopatkou způsobuje nějaký problém pohybového ústrojí, není neobvyklé, aby takové bolesti přetrvávali velmi dlouhou dobu. Pokud jste navštívili lékaře a ten vám předepsal různé masáže a rehabilitace, to, že hned nezaberou ještě neznamená, že je problém jinde.

Páteř okolo lopatky je v řadě profesích poměrně silně zatěžována, zejména při rotačních pohybech horní části těla. Naopak při sedavých profesích, podobně jako krční páteř, svaly ochabují a kosti tuhnou. Pak může, stejně jako při přetěžování, docházet k různým pohybovým, ale i chronickým bolestem.

Masáž zadŘada problémů s hrudní páteří, může vycházet také ze spánku na nevhodné matraci. Jedná-li se o problém se svaly a hrudní páteří, lékař vám vždy předepíše rehabilitace a teplo. V každém případě však provede rentgenologické vyšetření.

Bolest pod pravou lopatkou a kašel

Lopatky z velké části indikují také problémy plic. V případě, že bolesti pod lopatkami provází kašel, může se jednat o plicní chorobu. V takovém případě je třeba obvodnímu lékaři tyto komplikace sdělit a ten vás pošle na specializované plicní vyšetření. Ve výjimečných případech se bolestmi pod lopatkou projevují také choroby srdce.

žena cviky páteřeJako při všech zdravotních problémech je třeba nepodceňovat prevenci. Pokud máte sedavé zaměstnání nebo naopak práci, při které dostávají vaše záda a zejména hrudní páteř zabrat budou pro vás pravidelná stabilizační cvičení nezbytností. Zajděte si do posilovny a nechte si od trenéra doporučit cviky přesně podle vašich potřeb.

Přeji pohyb bez bolestí.

 

 

Sdílet.

Zanechat odpověď