Bolest nártu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bolest nártu není jenom záležitost fotbalistů. V životě může potkat každého a v některých případech se neobejde bez lékařského vyšetření.

Bolest nártu je často doprovázena otokem, krevním výronem a velkou citlivostí. V některých případech však nemusí být zvnějšku nic poznat a přesto pociťujete v nártu velmi silnou bolest při chůzi nebo i v klidu.

O co se může jednat, pokud vás nárt bolí? Nejčastěji se jedná o naraženinu nebo zlomeninu. V obou případech je lepší navštívit lékaře, který provede odborné rentgenologické vyšetření.

Fotbalisté, ale také karatisté, judisté i cvičenci jiných kontaktních sportů jsou nejčastějšími návštěvníky lékařů s úrazy nártu. Tupé nárazy většinou neprorazí kůži, ale může způsobit pohmoždění, zlomení, naštípnutí, natržení svalů, vazů, kloubů nebo nártních kůstek.

Jak se bolesti nártu léčí?

nárty zkřížené nohyVe většině lehčích případů lékař doporučí klidový režim. Pokud je bolest doprovázena otokem je třeba přikládat studené obklady. V případě velkého krevního výronu může lékař přistoupit až k punkci (odsátí nahromaděné tekutiny).

V případě poškození kloubních pouzder, naštípnutí či zlomení kostí lékař doporučí obinadlo či ortézu. V závažnějších případech zinkoklihový obvaz.

Jak si můžu pomoci sám?

Pokud nemůžete ihned zajít k lékaři, je třeba nechat končetinu co nejvíce v klidu. V případě otoků můžete přikládat chladivý obklad nebo mazat masti proti bolesti. Pokud máte ortézu či obinadlo, můžete nárt mírně stáhnout. Při intenzivní bolesti při došlapu i v klidové poloze neotálejte s návštěvou lékaře.

Co když s bolestí nártu k doktorovi nezajdu

bolest nártu sandályV případě lehčích bolestí a úrazů, při kterém dojde jenom k drobnému naražení nejsou rizika neléčení příliš velká. Pozor v případě, kdy dojde k naštípnutí nebo zlomení kostí či kloubů. V tom případě může neléčení vést ke chronické bolesti, špatným srůstům, kostěným výrůstkům i omezení a poruchám hybnosti.

Pálivá bolest nártu

Existují případy, kdy je bolest nártů pálivá. V takovém případě se může jednat o potíže s cévami. Neváhejte s návštěvou lékaře.

 

 

 

Sdílet.

Zanechat odpověď