Bolest nad zadkem

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bolest nad zadkem, v bedrech nebo kříži, je poměrně častou oblastí, kde se bolesti páteře či zad projevují. I když se v těchto místech nacházejí některé orgány, většinou se jedná o bolet pramenící od svalstva páteře nebo obratlů.

Viníkem bolestí nad zadkem může být i anomálie výběžku některého z obratlů. U těhotných žen nebo po porodu jsou bolesti nad zadkem, tedy v oblasti bederní páteře obvyklým jevem. Lékaři doporučují pravidelné cvičení a rehabilitaci cviky, které se na tuto oblast zaměřují.

V oblasti nad zadkem se často objevují také bolesti vyvolené svalovými spasmy. Svalové spasma je vlastně dlouhotrvající svalová kreč, která se neuvolní. Objevují se jako reakce na různé úrazy, dlouhodobé přílišné zatěžování nebo blokády kolem obratlů. Lékař většinou předepíše rehabilitace a masáže, které budou mít za cíl svaly kolem bederní páteře uvolnit a zpevnit.


Bolest nad zadkem a ploténky

Bolestmi nad zadkem nebo v bederní páteři většinou začínají problémy s meziobratlovými ploténkami. Ty můžou vyhřeznout a tlačit na nervové cesty v okolí. Tím vyvolávají bolest, která se nejvíce projevuje v určitých polohách nebo při delší námaze. Zde lékaři doporučí klid, masáže a léky lokálně zmírňující bolesti.

Je důležité mít na paměti, že cvičení je třeba vždy odložit až po návštěvě lékaře. Na základě odborného vyšetření určí, zda je třeba klid na lůžku nebo procvičování.

Bolest nad zadkem od ledvin

Pokud máte bolesti nad zadkem v oblasti ledvin, je třeba se zaměřit, zda tuto bolest provázejí i nějaké problémy s močením. Pocit pálení nebo řezání, časté nutkání na močení nebo naopak nepravidelné a méně časté močení. Problémy s ledvinami se mohou projevovat také bolestmi hlavy či zvýšenou teplotou. Nezapomeňte, že ledviny jsou téměř až v půli zad, u žeber. Pokud jsou bolesti lokalizovány níž, jedná se spíše o problém bederní páteře – kříže.

Pokud bolesti nad zadkem provází i bolest zad vystřelující do břicha, může vám pomoci článek na uvedeném odkazu.

Dbejte o své zdraví a o páteř a zejména bederní páteř dobře pečujte pravidelným cvičením. Předejdete tak mnoha zdravotním komplikacím i různým omezením hybnosti.

S bolestí nad zadkem můžou souviset i následující články:

Sdílet.

Zanechat odpověď